Future of the Past Пав­ла Ма­кова

 

 

 

  

 

Цикл Future of the Past Пав­ла Ма­кова от­ри­мав по­чаток по­над 20 років то­му і був до­пов­не­ний ос­танніми твор­чи­ми по­шука­ми мит­ця за період тран­сфор­мацій та пот­рясінь. 

 

Кож­на з робіт має унікаль­ну струк­ту­ру на­шару­ван­ня і влас­ну дра­матургію істо­рич­но­го кон­тек­сту. Це цілісна ро­ман­тична по­дорож у ми­нуле і служіння су­час­ності, зу­мов­ле­не інте­лек­ту­аль­ною чис­то­тою та філо­софсь­ки­ми пе­реко­нан­ня­ми ав­то­ра.

 

Рим, як ем­бле­ма вічності, відтво­рений ав­то­ром з ви­соти пта­шино­го поль­оту чи не з най­точніши­ми де­таля­ми як от Колізей, та па­нора­ми й пла­ни ук­раїнсь­ких міст функціону­ють в такт, тво­рячи людсь­ку історію по­чина­ючи з ан­тичності.

Де­які ок­ремі лінії та об­ра­зи зда­ють­ся до­пасо­вани­ми, на­низа­ними один на од­но­го, тран­слю­ючи стан постій­но­го візу­аль­но­го та сен­со­вого досліджен­ня мит­ця, й­ого праг­нення зро­зуміти світ у склад­ності й ба­гатог­ранності.

 

Та­ка ди­хотомія не є ос­новним нап­рямком твор­чості Ма­кова, але є по­шуком гли­бин­них зв’язків, універ­саль­ності куль­тур у май­стер­но­му поєднанні, відси­ла­ючи до ідеї ро­ману «Гра в бісер» Гер­ма­на Гес­се.